پویش ها

پویش ها

همراهان عزیز؛ ســلام! سایت "پــویــش هــا" جـهـت مــعــرفــی کـتــاب هــای جــناب آقــای "اسماعیـل افشـار" تحت عنوان "پویش علمی در قرآن حکــــیم" راه اندازی شـده اسـت تا به مـخاطـبـیـن ارجمــند، عـینکـی تازه و رویکـردی مـــتفاوت تر از آن چــه کــه تـاکـنــون از کــتـاب آسـمانـی و راهـنـمـای انـسـان هـا داشتـه اند عرضه شود.
علاقه مندان عزیز در "پویـش ها" می توانند به بخش هایی از مطالب کتاب های منتشر شده توسـط مـحـقـق دسترسی داشته و از آخـریـن دست یافته های ایشان آگاه شوند.

آخرین نظرات

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

حرکت انتقالی زمین:

اسماعیل افشار | دوشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۸، ۰۴:۲۷ ق.ظ

کره زمین دارای دو نوع حرکت است که حرکت نوع اول حرکت انتقالی است که حرکت زمین به دور خورشید است و حرکت نوع دوم حرکت وضعی زمین است که حرکت زمین هر 24 ساعت به دور خودشاست.

حرکت وضعی زمین باعث به وجود آمدن شب و روز می شود زیرا اگر حرکت وضعی زمین وجود نداشت همیشه یک طرف زمین به طرف خورشید بود و نوعی حالت قفل شدگی که بین ماه و زمین به وجود امده است بین خورشید و زمین به وجود می آمد درنتیجه یک طرف زمین همیشه شب ویک طرف زمین همیشه روز بود. برای درک بیشترحرکت وضعی و انتقالی می توانید تصاویر زیر را بررسی کنید.

  • اسماعیل افشار

اشاره قرآن به فاز تاریک جهان و بازیونیده شدن آن :

اسماعیل افشار | جمعه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۱۸ ق.ظ

بعد از انفجار بزرگ، جهان یک دوره تاریک و مه آلود را سپری کرده است و در آن ماده جهان شامل پلاسمای یونیزه شده خنثی بوده است.در این فاز الکترون های آزاد و فتون ها پروتون ها پراکنده بودند و جهان پر از ذرات هیدروژن خنثی بود.
در مرحله بعدی جهان وارد یک فاز بنام باز یونیزه شدن شد که 150 میلیون سال بعد از بیگ بنگ رخ داد و الکترون و پروتون ها با هم ترکیب شدند و بیشتر ماده یونی به شکل هیدروژن در آمد. در حدود 300 میلیون سال بعد از انفجار بزرگ یا بیگ بنگ اولین نور جهان هستی به وجود آمد.

 

  • اسماعیل افشار

پاتولوژی در قرآن کریم:”پاسخ به یک شبهه …

اسماعیل افشار | پنجشنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ب.ظ

در ادامه ی مباحث مربوط به معجزات قرآن و اسلام، اکنون به یکی از معجزات شگفت‌انگیز و اعجاب‌آور قرآن کریم می‌پردازیم که هر خواننده‌ای با خواندن آن انگشت تحیّر به دندان می‌گزد.

 همانگونه که درابتدای مقاله ی« طول عمرو جوانی حضرت مهدی(عج): واقعیّتی منطبق بر علم، نه افسانه » ذکر کردیم، با توجّه به هجمه‌های وسیع غرب به سوی کشورهای اسلامی، لزوم دفاع از اسلام، قرآن و تشیّع بیش از هر زمانی احساس می‌شود و به جرأت می‌توان گفت که دفاع منطقی از اسلام در عصر حاضر، یکی از راه های زمینه‌سازی ظهور خواهد بود. (ان شاءالله)

  • اسماعیل افشار