پویش ها

پویش ها

همراهان عزیز؛ ســلام! سایت "پــویــش هــا" جـهـت مــعــرفــی کـتــاب هــای جــناب آقــای "اسماعیـل افشـار" تحت عنوان "پویش علمی در قرآن حکــــیم" راه اندازی شـده اسـت تا به مـخاطـبـیـن ارجمــند، عـینکـی تازه و رویکـردی مـــتفاوت تر از آن چــه کــه تـاکـنــون از کــتـاب آسـمانـی و راهـنـمـای انـسـان هـا داشتـه اند عرضه شود.
علاقه مندان عزیز در "پویـش ها" می توانند به بخش هایی از مطالب کتاب های منتشر شده توسـط مـحـقـق دسترسی داشته و از آخـریـن دست یافته های ایشان آگاه شوند.

آخرین نظرات

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۳ ثبت شده است

رویکرد علمی بر معجزات قرآن و احادیث اهل بیت علیهم السلام

اسماعیل افشار | سه شنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۰۹:۲۰ ب.ظ

 کنفرانس در دانشگاه آزاد اسلامی


همانطور که می دانیم قرآن، دارای چندین و چند بطن، ظاهر و باطن، محکم و متشابه، ناسخ ومنسوخ است و، در بسیاری از موارد لازم بود که پیامبر اکرم "ص" که اولین مفسر قرآن حکیم بودند، به توضیح و تبیین کامل و دقیق آیات می پرداختندو نکات لازم را شرح و واکاوی و تحلیل می نمودند. در این رهگذر ناگزیر بودند که موضوعات مختلف را ،در حوزه های گوناگون علمی برای رشد و تعالی و پیشرفت دیگران، بیان کنند و دریچه های تازه ای از علم و دانش را بروی آنها باز ، و آنها را به تفکرو تامل در پدیده ها و حقایق عالم هستی و آفرینش بی بدیل خداوند یکتا، دعوت نمایند.

  • اسماعیل افشار