پویش ها

پویش ها

همراهان عزیز؛ ســلام! سایت "پــویــش هــا" جـهـت مــعــرفــی کـتــاب هــای جــناب آقــای "اسماعیـل افشـار" تحت عنوان "پویش علمی در قرآن حکــــیم" راه اندازی شـده اسـت تا به مـخاطـبـیـن ارجمــند، عـینکـی تازه و رویکـردی مـــتفاوت تر از آن چــه کــه تـاکـنــون از کــتـاب آسـمانـی و راهـنـمـای انـسـان هـا داشتـه اند عرضه شود.
علاقه مندان عزیز در "پویـش ها" می توانند به بخش هایی از مطالب کتاب های منتشر شده توسـط مـحـقـق دسترسی داشته و از آخـریـن دست یافته های ایشان آگاه شوند.

آخرین نظرات

تشکیل شدن بدن موجودات زنده از آب:

اسماعیل افشار | شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۴، ۰۵:۴۶ ب.ظ


Standard

و جعلنا من الماء کل شیء حی

سوره انبیاء آیه ـ ۳۰ [هر چیز زنده ای را از آب پدید آوردیم].

والله خلق کل دابة من ماء

سوره نور آیه ـ ۴۵ [و خداوند هر جنبنده ای را از آب آفرید].

همانطوری که در آیه اشاره شده است، بیشتر بدن موجودات زنده از آب تشکیل شده استمثلاً در مورد انسان ۷۰% بدن انسان از آب تشکیل شده است و چنانکه ۱۰% از آب بدن کم شود باعث ایجاد اختلال در بدن انسان می شود و اگر این مقدار به ۲۰% برسد باعث مرگ انسان می شود.سلولهای بدن در محیط آبی ویژه ای زندگی می کنند که ترکیب آن برای سلولهای مختلف، مشابه است، اگر چه ترکیب شیمیایی پلاسما با این محیط یکسان نیست.

۷۴% از بدن مرغ ، ۴۸% بدن سوسک و ۹۵% بدن ستاره دریایی و ۶۵% بدن انسان، از آب تشکیل شده است.

هیچ موجود زنده ای را نمی توان یافت که بدنش از آب تشکیل نشده باشد و سیتوپلاسم که ماده زمینه ای بدن است نیز، از آب تشکیل شده است.

[ و خداست که هر جنبنده ای را «ابتدا» از آبی آفرید، پس پاره ای از آنها بر روی شکم راه می روند و پاره ای از آنها بر روی ۲ پا و بعضی از آنها بر روی ۴ پا راه می روند. خدا هر چه بخواهد می آفریند، در حقیقت خدا بر هر چیزی تواناست]. نور ـ ۴۵

برطبق نظریه تکاملی داروین، ابتدا دوزیستان از آب درآمدند و سپس در خشکی، در طیِ میلیون ها سال، رفته رفته تکامل پیدا کردند و به جانوران دو پا تبدیل شدند.

*منبع: کتاب پویش علمی درقرآن حکیم “جلداول” تالیف اسماعیل افشار صفحه ۱۲۷ انتشارات ابن سینا

  • اسماعیل افشار

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی